Merhaba

15 yıldır mutfak havalandırma ve egzoz arıtma sistemleri konusunda çalışıyorum. Bu süre boyunca, birçok farklı mutfakta havalandırma ve egzoz arıtma sistemleri projelendirdim, tedarikini sağladım ve servisini verdim.

Bu deneyimler sayesinde, mutfaklarda havalandırma ve egzoz arıtma sistemlerinin önemini, nasıl projelendirileceğini, uygulamasını ve birçok detayı uzun ve zorlu bir süreç ile tecrübe edindim. Bununla beraber önümüze çıkan sorunları çözerken Ar-Ge çalışmalarına ciddi bir bütçe ve zaman ayrıldı, dolayısıyla bu süreçte oldukça bilgi birikti.

Bu yazı dizisinde, mutfaklarda havalandırma ve egzoz arıtma sistemleri hakkındaki bilgi ve deneyimlerimi sizler ile paylaşacağım. Bu yazı dizisinin mutfaklarda havalandırma ve egzoz arıtma sistemleri hakkında sektöre faydalı olacağını düşünüyorum.

Mutfak havalandırma ve egzoz arıtma sistemleri projelendirilirken, “kullanılacak ekipmanlara sadece bir ürün olarak değil de büyük bir sistemin parçası” olarak bakılması, doğru işler çıkması yaklaşımının yerleşmesi ve uygulamaya geçmesi ulaşmaya çalıştığım hedeftir.

Ayrıca bu platformdan geri dönüşleriniz ile etkileşim sağlanabileceğini hedefliyor olup sizlerin de tecrübelerinden faydalanarak mutfaklarda havalandırma ve egzoz arıtma sistemleri hakkında konuların daha da detaylanarak sektörümüze olan faydanın büyüyerek gelişeceğine inanıyorum.

Mechanic dergisinin 115. sayısında verdiğim röportajda bazı konulara değindim, bu konuları başlıklar halinde detaylandırarak ve sistematik olarak sizlere aktaracağım.

Dosyamda idari / mekanik beklentiler, ideal mutfak için gereklilikler ve ideal mutfak prosesi gibi birçok başlık oluştu.

Bu başlıkların alt kırılımları ise doğru projelendirme, egzoz analizi, ürün ve malzeme seçimi, dikkat edilmesi gereken ve gözden kaçan detaylar gibi birçok madde olup genişleyerek devam edecek.

Fırsat buldukça yazı dizisini desteklemek için video paylaşımlarını da buradan yapacağım.

Son olarak bu yazı dizisi fikrini ve fırsatını veren Sayın Evren Demirci’ye teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla…

Dergiye erişim >>

Siteye erşişim >>