Yangın Riski

Endüstriyel Mutfaklarda Risk……….Yangın

Restoran, otel, yemek fabrikaları gibi alanlarda ticari mutfakların en çok korkulan tehlikesi 360 ° C ’de kendiliğinden alevlenen kızgın yağların oluşturduğu yangınlardır. Ticari mutfaklarda olası yangın tehlikelerine karşı öncelikli olarak korunması gereken yerler davlumbaz içi, filtreler, fritöz ve pişirme üniteleridir. Bu ünite ve mutfak ekipmanlarında birikme yapan katı ve sıvı pişirme yağlarının, kızgın alevler ile etkileşimi sonucu yağ zerrecikleri hızla yanmaya başlar.

Mutfaklarda çıkan ve kızgın yağların sebep olduğu yangınlara müdahale şekli, her farklı yangın sınıfında olduğu gibi özel bir uygulama ile gerçekleştirilmelidir. Yanan yüzeye yapılacak yanlış bir müdahale, yanan kızgın yağ zerreciklerini diğer ekipman, malzeme yada çalışanların üzerine sıçratarak yangının kontrolsüzce büyümesine sebep olabilir. Cafe, restoran, catering firmaları, otel mutfakları, alışveriş merkezlerinin yemek katlarındaki mutfak alanlarında bulunan tüm ticari mutfak ekipmanlarının yukarıdaki sebeplerden ötürü, özel sistemler ile korunması gerekir.

Bu ürün Türk – İtalyan ortaklığı ile yangın söndürme sistemleri konusunda uzmanlık geçmişimize dayanarak, endüstriyel mutfaklarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. UL 300 / NFPA 17A / NFPA 96 gereksinimlerini karşılayan estetik görünümlü ekipmanları ve kolay kurulumu ile mühendislik hesapları tamamlanmış ve kanıtlanmış ticari mutfaklarda yangın söndürme sistemleri ile Türkiye ve dünyada birçok firmaya hizmet sağlamaktayız.