Plasma Filtre’nin Avantajları

Verimlilik: Plasma ünitesine ulaşan havada bulunan mikroskobik oranda küçük, kötü koku yayan organik karbon bileşenleri, bu aşamada havaya yüksek yoğunlukta ozon (O₃) salınımı yapılmak suretiyle yok edilir. Böylece, bu moleküller üzerinde bir dizi kimyasal reaksiyon oluşur ve koku filtre verimi %95 ile %99 oranında gerçekleştirilmiş olur.

Kullanım Ömrü: Bakımı düzgün yapıldığı takdirde aktif kullanım ömrü 120.000 saattir. Plasma filtreler uzun ömürlüdür, değişimi gerekmemektedir. Sadece düzenli temizlik yapılarak uzun yıllar kullanılabilir.

Enerji Sarfiyatı: Plasma filtrelerin enerji harcaması, aynı kapasitedeki kokuyu yok ettiğini öne süren diğer sistemlere göre çok düşüktür. Plasma sistemi çevre dostu bir sistemdir.

İşletme Maliyeti: Teknolojinin ulaştığı son nokta olan bu sistem güvenilir ve basit bir şekilde çalışarak uzun ömürlü plasma filtre tüpleri sayesinde, uzun süreler bakım görmeden çalışarak işletme maliyetini mümkün olduğunca düşürür. Diğer ozon (O₃) üreten teknolojiler ile mukayese edildiğinde işletme maliyetinin neredeyse sıfıra yakın olduğu görülür.