Su Sisli Filtreleme Sistemleri

Promate Sisli Mistio Su Sisli Filtre Çalışma Prensibi

Hava arıtma sistemleri pek çok farklı kirletici için farklı tekniklerde dizayn edilmektedir. MISTIO, yeni nesil tekniği ile endüstriyel mutfaklarda ve sanayide yüksek verim elde edilmesine olanak sağlarken birçok soruna da çözüm getirmiştir.

MISTIO sisteminin nozülleri, pişirme işlemi sırasında sürekli olarak ince bir su sisi püskürtür.

Yüksek verimli filtreleme sistemi, yağı gaz halinden soğuk su sisi içerisinde yoğunlaştırılmış yağ partiküllerine çevirir. Giren egzozdaki yoğunlaşan partiküller ilk iki kademede drenaj tavasına çöker, son kademede ise aerosollerinden ayrıştırılan egzoz havası dışarı atılır.

Yeni nesil kanal tipi su sisli filtre MISTIO ile yaşanan nem, buhar, aerosol kaynaklı sorunlar ortadan kaldırılmıştır. Su sisli ünite ile yapılan ön filtreleme sonrası sisteme ulaşan nem, buhar, aerosol, elektrostatik filtrede oluşabilecek olası elektriksel sorunlar, MISTIO ile yaşanmaz. Aynı zamanda, sisteme ulaşan nem, buhar, aerosolun kullanılan silindirik ya da kaset tipi aktif karbon filtre üzerinde de olumsuz etkisi yoktur.

MISTIO, Alize Mühendislik Ar – Ge departmanı tarafından geliştirilmiş  kömürlü pişirmelerde ideal ön filtrelemeyi sağlar.

MISTIO, kömür ızgaralarından  pişirme işlemi sırasında oluşan yüksek sıcaklıktan kaynaklanan yangın riskini de azaltır.

MISTIO ’nun opsiyonel temel ve gelişmiş pano seçenekleri ile tam kontrol sağlanabilir. Otomasyon ile uyumlu pano dizaynı sayesinde sistemdeki sıcaklık, nem, taşma, akış ve vanalar izlenilebilmesinin yanı sıra kontrol edilebilir.

Opsiyonel yağ ayırıcı ve arıtma istemleri ile doğa dostudur.