Plasma Filtre Çalışma Prensibi

Alize mühendisliğin egzoz filtre sistemi endüstrisine sunduğu yeni ürünü olan kanal tip plasma filtreler endüstriyel mutfaklarda pişirme esnasında oluşan yemek kokularının neredeyse hepsini ortadan kaldırmak üzere tasarlanmış, havayı sterilize eden ileri teknoloji ürünüdür.

plazma_filtre_calisma_prensibi

Yağdan ve dumandan yüksek oranda arındırılmış hava, plasma filtreden geçerken bir dizi reaksiyona maruz kalır. Plasma filtrede oluşan pozitif iyonlar ile ozon (O₃), koku yapıcı organik gaz ve buharları okside ederek moleküler reaksiyon ile yok etmektedir. Plasma ile üretilen ozonun (O₃) kokuyu yok etme hızı 0,5 saniye olup koku moleküllerini çok hızlı bir şekilde yok edebilmektedir.

Ozon (O₃) gazı ile koku giderimi koku yönetmeliği Ek-1 A.8,5 bendinde koku emisyonlarının azaltılabilmesi için kullanılabilecek tekniklerde yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koku yönetmeliğinde atık koku yasal sınırı 1.000 KB.’dir.

Bağımsız kuruluş olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yaptırdığımız testler sonucunda atık kokuyu 60-100 KB.’ ne düşürmekteyiz.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/alizemhs/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669